Referencje

Referencje

Dokonał dla nas cudu, działając pod ogromną presją, w niewiarygodnie ciasnych ramach czasowych. W ciągu zaledwie kilku dni zdołaliśmy zorganizować niezwykle pozytywnie odebrane wejście firmy na rynek, przy udziale Władz Miasta, Krakowskiego Biura Festiwalowego, a także bardzo pozytywnie odebraną konferencję prasową w Urzędzie Miasta.

Magdalena Weiner
Dyrektor, Krakow Global Contact Centre Cathay Pacific Airways Limited

Niezwykle rzadko spotykam osoby potrafiące z taką lekkością prowadzić specjalistyczną debatę z udziałem ekspertów, i to zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Alicja Adamczak
Prezes Urzędu Patentowego RP

W świecie sztampowych eventów zarządzanych przez sztampowych event managerów, Łukasz wyróżnia się pod każdym względem. Posiada unikatową umiejętność utożsamiania się z tematyką wydarzenia, dzięki czemu udaje mu się wydobyć to co najlepsze w prelegentach i speakerach, z którymi ma do czynienia. Emanując dobrą wolą i zrozumieniem zachowuje kontrolę nad upływem czasu i przebiegiem wydarzenia, którym zarządza. Jednocześnie unika umieszczania samego siebie w centrum wydarzeń, zawsze koncentrując uwagę widowni na mówcach i gościach.

Wojciech Burkot
Prezes Zarządu Stowarzyszenia ASPIRE
(wieloletni dyrektor krakowskiego oddziału firmy Google)

Osobiście miałem okazję przyglądać się temu jak ludzie reagują na Łukasza i temu jak pozytywnie jest odbierany przez wszelkiego typu odbiorców i organizacje. Dla organizacji takiej jak ASPIRE, która poprzez swój przekaz bezpośrednio oddziałuje na dziesiątki tysięcy ludzi, ktoś taki jak Łukasz ma kluczowe znaczenie w zapewnieniu, że właściwy przekaz jest prawidłowo komunikowany, tak by budować środowisko współpracy, wsparcia i dobrobytu. To dla mnie powód do dumy, że mogłem spotkać kogoś tak inspirującego jak Łukasz.

Andrew Samu
Dyrektor, Professionals in Warsaw

Łukasz jest utalentowanym coachem i wspaniałym mentorem. ‬ Zaprosiliśmy go by poprowadził część warsztatów w ramach TEDxKraków Award 2012. Jego klasa jako mówcy wywarła duże wrażenie na uczestnikach, pomogła im opracować ich własne prezentacje i poczuć się pewnie w kontekście wystąpień publicznych. ‬ W pełnej rozciąłości polecam współpracę z Łukaszem.‬

Agata Wierzbicka
Wiceprezes, Base CRM ‬

Z pewnością chciałbym polecić Łukasza do każdego zadania, które wymaga osobistej charyzmy, rzetelności, rozległej wiedzy i zamiłowania do mediów. Łukasz ma niezwykle rzadki, naturalny talent i łatwość komunikowania się, zarówno w formalnym (przed kamerą) jak i nieformalnym kontekście (np. omawianie procesu produkcji przy kolacji). Wspierają go w tym doskonałe kompetencje retoryczne, budzący zaufanie głos jak i ogólne wrażenie dojrzałości i profesjonalizmu, które wywołuje. Jest osobą niezwykle przyjazną, chętną do współpracy i mającą otwarty umysł. Jestem absolutnie przekonany, że Łukasz ma wszelkie niezbędne talent, umiejętności i intuicję do tego by zarządzać szerokim spectrum złożonych projektów.

Mark Stevenson
Producent, Discovery Channel

Miałem przyjemność współpracować z Łukaszem przy różnych projektach związanych z PR, brandingiem, komunikacją i wydarzeniami współorganizowanymi z miastem. Zawsze byłem pod wrażeniem jego wielkiego profesjonalizmu, wspaniałych umiejętności komunikacji i organizacji.

Przyglądanie się Łukaszowi w akcji jest również dla mnie samego wspaniałym doświadczeniem poznawczym. Jego zaangażowanie w najbardziej kluczowe projekty zawsze dawało mi poczucie, że zostaną zrealizowane z pełnym profesjonalizmem. Zawsze też podziwiałem jego kreatywność w kontekście kampanii PR, w których udaje mu się skutecznie łączyć markę z otoczką kulturową miasta lub firmy. Z mojej perspektywy, wspópraca z Łukaszem zawsze była prawdziwym zaszczytem. Polecam go w całej rozciągłości.

Filip Walkowicz
Dyrektor, AKAMAI Technologies

Łukasz jest niezwykłym przykładem osoby, która kocha swoją pracę. W pełni oddany swojej roli, profesjonalny, z wielkim sercem dla innowacyjnych projektów biznesowych oraz ambitnym, globalnym światopoglądem, który daje mu solidne podstawy do najlepszych realizacji.

Miałam przyjemność zaprosić Łukasza do poprowadzenia naszej konferencji w ramach Product Development Days w październiku 2015 r. Łukasz otrzymał bardzo pozytywną informację zwrotną od widowni i zespołu organizatorów. Bez wątpienia mam nadzieję na jeszcze bardziej intensywną współpracę w przyszłości.

Edyta Korona,
Prezes, Fundacja Innovators Bridge

Łukasz jest niesamowicie inspirującym człowiekiem. Jest w nim coś takiego co sprawia, że każdy kto miał okazję go poznać i posłuchać czuje się zaintrygowany, ciekawy, podniesiony na duchu i chce usłyszeć więcej.

Łukasz ma dar w postaci zdolności tworzenia i komunikowania do dowolnych rozmiarów widowni przekazu w sposób absolutnie doskonały.

Andrew Samu
Dyrektor, Professionals in Warsaw‬

Zdumiewający intelekt – autentyczność – wspaniała pasja w nastawieniu do pracy – wyjątkowe umiejętności komunikacyjne – zdolność myślenia poza utartymi schematami – savoir-vivre w najlepszym wydaniu – zdolność inspirowania ludzi i motywowania ich do działania. Ujmując to jednym zdaniem: ci, którzy kochają to co robią, nie muszą pracować ani jednego dnia w życiu.

Edyta Marek
Studentka, Wyższa Szkoła Europejska

Łukasz jest nie tylko profesjonalistą przez wielkie P. Jest godnym zaufania przyjacielem, któremu naprawdę zależy, i który rozumie co powinno zostać zrobione i w jaki sposób. Doprowadził nas dokładnie tam gdzie chcieliśmy się znaleźć, sięgając dalej niż nasze oczekiwania. I za to już zawsze będę mu wdzięczna. Na zawsze też pozostanie dla mnie osobą, do której się zwrócę w pierwszej kolejności, i którą zarekomenduję z całkowitym przekonaniem każdemu kto potrzebuje profesjonalnych usług PR.”

Magdalena Weiner
Dyrektor, Krakow Global Contact Centre
Cathay Pacific Airways Limited

Uczestniczyłem i pomagałem w organizacji kilku wydarzeń na dużą skalę, takich jak Walne Zgromadzenie ASPIRE, coroczne konferencje ASPIRE z widownią przekraczającą tysiące uczestników. Zarządzanie tymi eventami przez Łukasza miało kluczowe znaczenie dla ich powodzenia.

Wojciech Burkot
Prezes Zarządu Stowarzyszenia ASPIRE
(wieloletni dyrektor krakowskiego oddziału firmy Google)

Niesamowicie dokładny i profesjonalny. W połączeniu z rozległą wiedzą i doświadczeniem eksperckim, to prawdziwa przyjemność z nim pracować.

Andy Kureth
Redaktor Naczelny, Warsaw Business Journal

Pragnę z pełnym przekonaniem polecić Pana Łukasza Ciocha jako człowieka niezwykle pracowitego, świetnie zorganizowanego, posiadającego bardzo rzadką umiejętność jednoczesnego zagłębiania się w najdrobniejsze szczegóły powierzonych zadań jak i błyskotliwego zarządzania nimi z poziomu strategicznego, w sposób wielowątkowy i wielozadaniowy

Jarosław Gowin
Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
(wcześniej Minister Sprawiedliwości)

Całym sercem polecam Łukasza do każdej roli, która wymaga kreatywności, otwartego umysłu, dyplomacji i szeroko-rozumianej inteligencji, jak również tam, gdzie niezbędne jest zaufanie różnego typu partnerów i zapewnienie im poczucia spokoju i komfortu w tym jak prowadzone są ważne dla nich sprawy.

Andrew Hallam
Sekretarz Generalny, ASPIRE
www.aspire.org.pl

To co zasługuje na szczególną uwagę i docenienie, to niezwykły profesjonalizm, dbałość o każdy szczegół i utożsamianie się z realizowanym zadaniem, co znalazło odzwierciedlenie w jakości spotu. Przygotowana przez Pana Łukasza narracja, w połączeniu z dobraną muzyką i zdjęciami, doskonale oddała ideę, dla której tworzony był materiał. Sopt, prezentowany podczas licznych wydarzeń o zasięgu krajowym i międzynarodowym, spotyka się każdorazowo z bardzo pozytywnym odbiorem i uznaniem.

Joanna Domańska
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Zastępca Dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego ds. Gospodarki i Innowacji

Łukasz Cioch posiada potrafi łączyć to, co merytoryczne (klimat do rzeczowej debaty) z tym, co emocjonalnie przyjazne (dobry nastrój).

Gdy prowadzi spotkanie, nawet poważny spór może toczyć się w duchu życzliwości i kreatywności!

Jako badacz-socjolog, publicysta i ekspert oraz uczestnik wielu debat, konferencji, paneli śmiało twierdzę, iż p. Łukasz posiada nie tylko umiejętności, ale i nieczęsto spotykany dar, z którego warto korzystać!

Andrzej Zybertowicz
Doradca Prezydenta RP, Andrzeja Dudy

Łukasz był moim wykładowcą w ramach przedmiotu Komunikacja w biznesie, w czasie mojego zagranicznego semestru w Polsce, w Krakowie. Łukasz bardzo wiele wymagał od swoich studentów, będąc jednocześnie pomocnym i pełnym zrozumienia. Osobiście uważam to za główny powód sukcesów, które osiągała grupa w ramach tego modułu. Szczere zainteresowanie dziedziną połączone z profesjonalizmem i bogatym doświadczeniem w tej dziedzinie sprawiły, że zajęcia z nim były cennym wkładem do mojego dyplomu. Jego cechy osobiste stanowiły dla mnie czynnik motywacyjny w trakcie całego procesu nauki – zmotywował mnie do zgłębiania komunikacji w kontekście biznesowym.

Byłam pod wrażeniem umiejętności Łukasza w zakresie prezentowania materiału i organizacji seminariów w taki sposób, że każdy miał szansę uczestniczyć i mieć własny wkład w dyskusję.

Anastasiya Penska
Studentka, Wyższa Szkoła Europejska

Od początku naszej współpracy poznałam Łukasza jako osobę o otwartym umyśle. Oprócz tego ma rozległą wiedzę na temat CSR i niezbędne kompetencje do kontaktu z różnymi interesariuszami. Jest bardzo oddany swojej pracy. Serdecznie polecam Łukasza każdemu, kto szuka doświadczonego fachowca w dziedzinie CSR.

Katarzyna Lubas
IS Project Manager at ABB
(wcześniej Stowarzyszenie „Wiosna”)‬

Pracuję z Łukaszem od października 2011 roku. Dzielimy razem biuro. Jako dyrektor Centrum Analiz Energetycznych, Łukasz wykazuje ogromne zaangażowanie w projekt jak również fenomenalne zdolności organizacyjne i przywódcze, zarządzając grupą młodych ludzi zaangażowanych w projekt. Wykazał się również wyjątkowymi kompetencjami w zakresie komunikacji w polsko- i anglo-saskim kontekście, które okazały się kluczowe w budowaniu relacji z firmami sektora energetycznego i mediami. Jako osoba odpowiedzialna za kierunek zarządzanie na szczeblu licencjatu w Wyższej Szkole Europejskiej Łukasz był odpowiedzialny za uruchomienie kierunku i zbudowanie znaczącego zainteresowania kandydatów na studia przez okres dwóch lat.

Jan Nowak
Director of MBA Programs at IBD Business School

Profesjonalny. Dokładny. Godny zaufania. Pracowałem z Łukaszem przy różnych okazjach i zawsze był dobrze przygotowany i skoncentrowany na szczegółach. Serdecznie polecam współpracę z nim.

Andrew Kureth
Redaktor Naczelny Warsaw Business Journal‬

Kontaktowałem się z Łukaszem i cytowałem jego wypowiedzi przy różnych okazjach w minionym roku, pisząc artykuły na temat polskiego sektora energii. Zawsze, konsekwentnie mogłem liczyć na przenikliwe komentarze dotyczące trendów rysujących się narynku energii jak również dogłębną wiedzę w zakresie podejściu rządu do strategii PR jak również bieżących polityk w odniesieniu do zagadnień związanych z polską energetyką.

Łukasz jest również osobą mającą doskonałe umiejętności komunikacji – przekazuje i podsumowuje to co ma do powiedzenia skupiając się na kwintesencji, co, jak wie każdy jest dodatkowym atutem. Bez chwili wahania rekomenduję Łukasza jako wiarygodne źródło informacji i osobę, z którą warto współpracować.

Liam Nolan
Producer/Director at The Economist
(wcześniej Poland Today)

Łukasz dowiódł, że jest niezwykle sprawną organizacyjnie osobą o otwartym umyśle. Ponadto, Łukasz jest najlepszym profesjonalistą w dziedzinie PR z jakim kiedykolwiek miałem okazję pracować.

Jakub Pawlaszek
Dyrektor Zarządzający w Fair Made

Poznałam Łukasza gdy był Dyrektorem ds. Odpowiedzialności Biznesu w ArcelorMittal Poland. Dysponuje rozległą wiedzą na temat CSR i zrównoważonego rozwoju. Ponadto jest człowiekiem otwartym, mającym wspaniałe poczucie humoru i pozytywne podejście do problemów i ludzi. Praca z nim to zarówno przygoda jak i przyjemność.

Aleksandra Stanek-Kowalczyk
Senior Manager, Sustainability Services Central Europe

Miałem przyjemność współpracować z Łukaszem gdy zajmowałem się polskim rynkiem hutniczym w latach 2008-11. Jest doskonałym fachowcem z nienaganną znajomością języka angielskiego. Zawsze pracowity, przystępny i szybko odpowiadający na zapytania. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że śmiało mógłby spożytkować swoją pomysłowość w dowolnej dziedzinie świata biznesu.

Adam Smith
Dziennikarz, Steel Business Briefing

Jako była manager ds. komunikacji w ArcelorMittal Flat Carbon Steel Europe, ponzałam Łukasza jako doskonałego fachowca w dziedzinie komunikacji oraz osobą niezwykle godną zaufania, u której zarówno serce, język jak i w szczególności umysł są na włąściwym miejscu. Bardzo dobra znajomość faktów i liczb, oraz doskonała zdolność osadzenia wszystkiego we właściwym kontekście.

Cecile Van den Hof
Manager Communications, ArcelorMittal‬

Łukasz potrafi opracowywać i wdrażać projekty na dużą skalą, obejmujące szereg decydentów i uczestników, jak również znaczące budżety. Jest w pełni zaangażowany w sukces swoich projektów i prowadzi je aż do pełnej realizacji. Co więcej, ma głęboko humanistyczne nastawienie i kieruje się wysokimi standardami etycznymi w całej swojej pracy. Wszystkie te cechy i umiejętności wyraźnie się uwidoczniły w ramach jego współpracy z Fundacją ArcelorMittal, jako jej przedstawiciela i project managera w Polsce

Francis Langenfeld
Dyrektor Generalny w Manee Dheva Resort & Spa, Tajlandia‬
(wcześniej Fundacja ArcelorMittal, Luksemburg)

Gdy pracowałem dla Polskiego Radia miałem okazję kilkukrotnie spotkać się z Łukaszem. Pracował wówczas w firmie ArcelorMittal. Kilkukrotnie prowadziełem z nim wywiad zarówno w biurze w Dąbrowie Górniczej jak i „w terenie”, w Krakowie. Nigdy wcześniej nie zetknąłem się z takim poziomem zaangażowania i profesjonalizmu w sektorze branżowym w Polsce. Za każdym razem gdy rozmawialiśmy, Łukasz dostarczał mi dokładnie tych informacji, których potrzebowałem i więcej. Bardzo poważnie podchodził do roli pełnionej w firmie i naprawdę wierzył w misję, którą miał do spełnienia w firmie. Naprawdę nie mógłbym z większym przekonaniem rekomendować Łukasza każdemu, kto będzie miał okazję z nim pracować.

John Beauchamp
Journalist and Communications Professional‬

Współpraca z Panem Łukaszem Ciochem zawsze i bez wyjątku była dla mnie nie tylko przyjemnością ale i przykładem ogromnego zaangażowania w pracę.

Magdalena Sroka
Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa

Profesjonalizm oraz rzetelne przygotowanie do przedsięwzięcia pozwoliły nam bezproblemowo osiągnąć zamierzony efekt.

Filip Tobiasz
Kierownik produkcji, FREEMANTLE MEDIA (program Kuba Wojewódzki)

Cokolwiek robi – a przeszliśmy razem przez wiele przy najrozmaitszych okazjach – zawsze daje od siebie jedno: część samego siebie. Często w postaci porady, pomysłu na to jak coś zrobić lepiej, być bardziej precyzyjnym, a nawet przyjaznego wbicia szpili, która wytrąci cię ze strefy komfortu. Nie zadowoli go to co typowe i zwyczajne; tam gdzie jest zawsze musi być ten dodatkowy wymiar intensywności, we wszystkim co robi. Nieważne czy chodzi o kreatywne pisanie (copywriting), moderowanie debaty czy wylewanie potów przy nuuuudnym tłumaczeniu. Nie ma innego Łukasza Ciocha, gwartantuję. Nawet jeśli przemierzysz odległą galaktykę, z astrodroidem na tylnym siedzeniu. Jeśli nadal mi nie wierzysz, przekonaj się sam(a): https://www.lcmedia.pl/ i niech Moc będzie z tobą!

Piotr Krasnowolski
Właściciel firmy HOBBiT, specjalista w dziedzinie tłumaczeń

Poznałam Łukasza Ciocha na międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Diversity Hub w grudniu 2015 r. w Krakowie. Był prowadzącym wydarzenie i jego gospodarzem. Z przyjemnością słuchałam jego doskonałej angielszczyzny i wspaniałego brytyjskiego akcentu. Wiedział w jaki sposób zapraszać prelegentów na scenę i sprawić by czuli się komfortowo na poziomie emocjonalnym i swobodnie. Przed każdą częścią konferencji Pan Cioch uwzględniał doskonałe wprowadzenia, stanowiące dowód rozległej wiedzy dotyczącej tematyki zarządzania w kontekście biznesowym. Po każdej części programu doskonale wiedział w jaki sposób podsumować debatę, warsztat lub indywidualną prezentację. Jego pytania były inspirujące, zarazem w punkt.

Choć jego rolą było pełnić funkcję mistrza ceremonii, stworzył przestrzeń dla innych mówców. Serdecznie polecam jego umiejętności interpersonalne, jego ogólną i branżową wiedzę, jak również charyzmę na scenie.

Malwina Bakalarska
Badacz, Wykładowca, Trener, Konsultant

Łukasz Cioch jest bardzo utalentowanym tłumaczem i badaczem. Był prelegentem na wielu konferencjach akademickich. Niedawno brałam udział w prezentacji autorstwa Łukasza, w ramach konferencji pt. Język, Kultura i Polityka, w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Tischnera. Był absolutnie niesamowity. Byłam pod dużym wrażeniem jego wiedzy.

Erika Grodzki
Profesor/Wykładowca Akademicki, Wydział Reklamy i PR, Lynn University‬ (USA)

 

Kliknij aby zobaczyć orginały

Cathay Pacific, Magdalena Weiner
Stowarzyszenie Siemacha, Dominik Rogóż
European Student Network

« wstecz | w górę